Testy przesiewowe nauczycieli: kolejny etap za nami, znamy całościowe wyniki

Autor: DK, MEiN/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2021 18:25

Zakończyliśmy ogólnopolską akcję testowania nauczycieli na obecność koronawirusa. W pierwszym etapie pozytywny wynik dotyczył 2 proc. wszystkich wyników badań, w drugim etapie - już 2,9 proc. - poinformował Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji i Nauki

Testy przesiewowe nauczycieli: kolejny etap za nami, znamy całościowe wyniki
Akcja badań przesiewowych obejmowała nauczycieli szkół podstawowych i specjalnych oraz przedszkoli. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Akcja trwała w dwóch turach od 7 do 19 lutego i obejmowała nauczycieli szkół podstawowych i specjalnych oraz przedszkoli.

Przypomnijmy, że od 7 lutego badaniem objęci byli nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy byli już testowani w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymali wynik negatywny i chcieli się ponownie poddać badaniu.

Wymazy pobrano wtedy od blisko 25 tys. osób (24 969). Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 490 osób, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

W piątek, 19 lutego, zakończono testowanie nauczycieli przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach. Trwało ono od 14 lutego 2021 r. Wymazy pobrano od ponad 14 tys. osób (14 311). Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 415 nauczycieli, tj. 2,9 proc. wszystkich wyników badań.

Badania przesiewowe nauczycieli miały służyć określeniu skali ewentualnych zakażeń, a ich analiza pomoże w dalszym planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum