×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Termin obowiązkowych szczepień może zostać przyspieszony. MZ podał warunek

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP05 stycznia 2022 13:12

Minister zdrowia zapowiedział, że czas jaki wyznaczono na obowiązkowe szczepienia dla medyków i pracowników podmiotów medycznych oraz aptek może zostać znacznie skrócony.

Termin obowiązkowych szczepień może zostać przyspieszony. MZ podał warunek
Termin obowiązkowych szczepień może zostać przyspieszony Fot. AdobeStock
  • Minister zdrowia zapowiedział, że czas jaki wyznaczono na obowiązkowe szczepienia dla medyków i pracowników podmiotów medycznych oraz aptek może zostać znacznie skrócony
  • Zamiast 1 marca miałaby to być połowa lutego. Do tego terminu wszystkie wskazane w rozporządzeniu osoby musiałyby wykonać pełne szczepienie
  • Adam Niedzielski zdradził, że decyzja będzie zależała od sytuacji epidemicznej oraz liczby zakażeń

Termin obowiązkowych szczepień może zostać przyspieszony

Szef resortu zdrowia został zapytany na środowej konferencji prasowej, czy planowane jest poszerzenie grupy osób, które mają być objęte obowiązkowymi szczepieniami przeciwko Covid-19.

Niedzielski przypominał, że obecnie obowiązkowe szczepienia dotyczą medyków - zgodnie z obecnym rozporządzeniem osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci i studenci medycyny do 1 marca muszą zaszczepić się w pełni przeciw COVID-19.

Zamiast 1 marca, połowa lutego

Minister zdrowia zapowiedział, że w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów dotyczących rozwoju zakażeń omikronem, będzie chciał zmienić termin, do którego medycy będą musieli zaszczepić się przeciw Covid-19 - z 1 marca na połowę lutego.

- Będziemy w najbliższych dniach obserwowali tendencje epidemiczne - zaznaczył.

Jeśli chodzi o pozostałe grupy, Niedzielski poinformował o prowadzeniu dialogu dotyczącego obowiązku szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum