• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Tak rząd kusi koła gospodyń wiejskich. Znane są stawki za organizację festynu #SzczepimySię

Autor: oprac. KG • Źródło: MZ, Rynek Zdrowia27 lipca 2021 12:47

Do 15 września koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o fundusze na realizację wydarzenia związanego z szczepieniami przeciw Covid-19. Za zrealizowanie jednego festynu informacyjnego mogą otrzymać 8 tys. zł - niezależnie od tego, ile osób zaszczepi się podczas tej imprezy.

Gospodynie wiejskie za każdą zaszczepioną przeciw Covid-19 osobę powyżej 60. roku życia otrzymają podwójne punkty. Fot. Shutterstock
  • Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • Za zrealizowanie jednego festynu informacyjnego można otrzymać 8 tysięcy złotych 
  • Wysokość tego wsparcia nie zależy od liczby osób zaszczepionych podczas wydarzenia
  • Dodatkowe pieniądze można będzie otrzymać, gdy szczepieniu podczas wydarzenia podda się co najmniej 100 osób - wtedy stawki są dwie: 15 zł lub 30 zł za jednego zaszczepionego 

Pula środków na dofinansowanie Festynów #SzczepimySię jest ograniczona (40 mln zł), a o przyznaniu środków decyduje kolejność składania wniosków. Wnioski o dofinansowanie wydarzenia należy składać do 15 września 2021 r., a festyn #SzczepimySię musi się odbyć do 30 września.

Czas trwania imprezy to maksymalnie 3 dni. Konieczne jest zapewnienie 5 godzin dziennie dostępu do szczepień. 

Gdy zaszczepi się ponad 100 osób należy się premia za każdego zaszczepionego

Gdy 1 dawką szczepionki przeciw Covid-19 zaszczepi się minimum 100 osób - możliwe jest uzyskanie premii za szczepienia. Za każdą osobę poniżej 60. roku życia zaszczepioną 1 dawką szczepionki przeciw Covid-19, Koło Gospodyń Wiejskich otrzyma 15 zł premii. Za każdą osobę powyżej 60 roku życia zaszczepioną 1. dawką, KGW otrzyma 30 zł.

Środki będą wypłacane niezwłocznie po złożeniu sprawozdania i będzie je można przeznaczyć na cele statutowe Koła. Pula na premie to 30 mln zł.

Podwójne punkty za zaszczepienie osób 60+

Przygotowano również ogólnopolski konkurs na najlepszych 1000 Festynów w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia. Koło Gospodyń Wiejskich, których festyn zdobędzie najwięcej punktów zdobędzie 100 tys. zł. Dwa następne po 50 tys. zł. 

Za każdego zaszczepionego będzie przyznawany punkt: 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60. roku życia oraz 
1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60. roku życia.

Liczba osób zaszczepionych podczas wydarzenia obliczana jest przez Centrum e-Zdrowia na podstawie wystawionych e-kart szczepień z numerem wpisu do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich danego koła gospodyń wiejskich w polu “Informacje dodatkowe”.

Wnioski i sprawozdania można składać osobiście, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać pocztą. O dacie złożenia dokumentów decyduje data ich wpływu do właściwego biura powiatowego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum