Szpital wojewódzki zaszczepi dziewczynki przeciw HPV. Za darmo

Autor: oprac. KK • Źródło: Radio Łódź, Facebook/Rynek Zdrowia06 czerwca 2022 15:20

W szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim do 27 czerwca będą miały miejsce bezpłatne szczepienia przeciw HPV, czyli wirusowi brodawczaka ludzkiego. Skorzystają z nich 14-letnie dziewczęta.

Szpital wojewódzki zaszczepi dziewczynki przeciw HPV. Za darmo
Na szczepienia zapisywać się można do 27 czerwca. Fot. Shutterstock
  • Do 27 czerwca dziewczynki do 14. roku życia, z Piotrkowa Trybunalskiego, mogą zaszczepić się przeciw HPV
  • Akcja prowadzona jest przez Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim, który prowadzi aktualnie zapisy
  • Szczepienia są bezpłatne i skierowane do mieszkanek miasta

Darmowe szczepienia przeciw HPV w Piotrkowie Trybunalskim

Jak poinformowało Radio Łódź, dziewczynki z Piotrkowa Trybunalskiego, które urodziły się w 2008 roku, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Akcję szczepień prowadzi Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

- Szczepimy najlepszą dostępną szczepionką na rynku, tzw. „dziewięciowalentną”. Chroni przed dziewięcioma typami wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Wirus może być przyczyną zmian przednowotworowych, nowotworów szyjki macicy, pochwy, sromu oraz odbytnicy. Szczepienia realizowane są w systemie dwudawkowym, drugą należy podać po 6 miesiącach od podania pierwszej - powiedział na łamach Radia Łódź rzecznik szpitala Bartłomiej Kaźmierczak.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Celem bezpłatnego zaszczepienia się przeciw HPV należy zadzwonić pod numer telefonu 517 413 406 - tam wszystkie chętne osoby mogą uzyskać niezbędne informacje, a także zapisać się na szczepienie na określony termin.

Zapisy dotyczą 14-letnich dziewcząt zamieszkałych w Piotrkowie Trybunalskim i trwają do 27 czerwca. Szczepienia, jak podkreśla Radio Łódź, są finansowane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum