• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szef URPL o przeciwskazaniach do szczepienia drugą dawką AstraZeneki

Autor: oprac. JW • Źródło: PAP27 maja 2021 21:04

Komisja Europejska wprowadziła przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po pierwszym szczepieniu produktem Vaxzevria, wyprodukowanym przez AstręZenekę.

Szef URPL o przeciwskazaniach do szczepienia drugą dawką AstraZeneki
Zmiana wprowadza przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu AstraZeneką. Fot. Shutterstock

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak przypomniał, że Komisja Europejska 26 maja opublikowała zmianę dotyczącą dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej szczepionki przeciw COVID-19, Vaxzevria firmy Astra Zeneca AB wraz z charakterystyką produktu leczniczego, oznakowaniem opakowań i ulotką dla pacjenta.

"Zmiana wprowadza przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu produktem leczniczym Vaxzevria, jak również dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ostrzeżeń, środków ostrożności i działań niepożądanych" - wyjaśnił Cessak.

Charakterystyka produktu leczniczego wraz z ulotką dla pacjenta dostępna jest na stronie: http://www.urpl.gov.pl/pl/urz%C4%85d/szczepionki-covid-19.

Vaxzevria to szczepionka dopuszczona na unijny rynek w styczniu tego roku. To preparat dwudawkowy, podawany domięśniowo. Szczepienia tym preparatem, zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia, od 17 maja wykonuje się przy zachowaniu odstępu między dwiema dawkami, wynoszącego co najmniej 35 dni, 5 tygodni. Nie dłużej jednak niż 84 dni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum