×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szef MZ: pomyliliśmy się, przekazując liczbę zaszczepionych lekarzy do NIL

Autor: PAP/Rynek Zdrowia05 marca 2021 16:37Aktualizacja: 05 marca 2021 16:46

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że nastąpiła pewna omyłka przy przekazywaniu danych dot. zaszczepionych lekarzy Naczelnej Izbie Lekarskiej. Ile w końcu wyszczepiono medyków?

Szef MZ: pomyliliśmy się, przekazując liczbę zaszczepionych lekarzy do NIL
Mamy zaszczepione 120 tys. lekarzy i około 150 tys. pielęgniarek. FOT. szpitalmegrez.pl

Niedzielski był pytany w piątek (5 marca) na konferencji prasowej, skąd wynikała różnica co do odsetka zaszczepionych lekarzy, podanego przez niego i przez Naczelną Izbę Lekarską.

Szef resortu zdrowia przyznał, że nastąpiła "pewna omyłka" w Centrum e-Zdrowia, które wylicza te dane.

- Dane, które zostały podane w odpowiedzi na zapytanie o informację publiczną Naczelnej Izbie Lekarskiej, już skorygowaliśmy i przesłaliśmy - podkreślił Niedzielski.

- Nowe, te najbardziej aktualne mówią o tym, że mamy zaszczepione 120 tys. lekarzy, co jest mniej więcej ponad 80 proc. całej populacji lekarzy w Polsce, i około 150 tys. pielęgniarek - powiedział szef MZ.

Naczelna Izba Lekarska opublikowała w czwartek informację o liczbie zaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów, jaką otrzymała od Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na pismo prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyji.

Dane MZ pokazują, że zaszczepiono 64 804 lekarzy, czyli - jak podaje NIL - 46 proc. wykonujących zawód. Jeśli chodzi o dentystów, to dane upublicznione przez izbę pokazują, że zaszczepiono 15 392 lekarzy dentystów, czyli 40 proc. wykonujących zawód.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum