Szef KPRM: do godz. 15.00 wykonano w Polsce 114 tys. szczepień na COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2021 16:01

Do godz. 15.00 wykonano w Polsce 114 tys. szczepień na COVID-19; 250 tysięcy szczepień jest zamówionych na przyszły tydzień - poinformował we wtorek (5 stycznia) szef KPRM Michał Dworczyk podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. - Cieszmy się, że dobrze to idzie - dodał.

Szef KPRM: do godz. 15.00 wykonano w Polsce 114 tys. szczepień na COVID-19
Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

We wtorek od godz. 10 trwało posiedzenie sejmowej komisji zdrowia poświęcone Narodowemu Programowi Szczepień z udziałem m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Zakończyło się po godzinie 15.

Tuż przed zakończeniem posiedzenia komisji Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, poinformował, że do godz. 15.00 wykonano w naszym kraju 114 tysięcy szczepień przeciwko COVID-19. - 250 tysięcy szczepień zamówionych (jest) na przyszły tydzień. Cieszmy się, że dobrze to idzie - powiedział Dworczyk.

W Polsce 27 grudnia ub.r. rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem konsorcjum firm Pfizer i BioNTech. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum