Szczepionka Covaxin neutralizuje Deltę i Omikrona. Mowa o dawce przypominającej

Autor: PAP • Źródło: PAP13 stycznia 2022 06:25

Dawka przypominająca szczepionki Covaxin indyjskiego producenta, podawana 6 miesięcy od poprzedniej dawki, neutralizuje warianty koronawirusa Delta i Omikron.

Szczepionka Covaxin neutralizuje Deltę i Omikrona. Mowa o dawce przypominającej
Szczepionka, fot. Adobestock
  • Szczepienie przypominające przeciw Covid-19 indyjskim preparatem Covaxin neutralizuje warianty koronawirusa Delta i Omikron
  • Poinformował o tym w środę producent, koncern Bharat Biotech
  • Dawka przypominająca podawana jest sześć miesięcy od poprzedniej dawki

 

Covaxin dał skutek porównywalny do preparatów mRNA

"Proces neutralizacji Omikronu w surowicy po podaniu Covaxinu był porównywalny z tym, co obserwuje się przy szczepionkach mRNA" - napisała firma w oświadczeniu. "Przeciwciała neutralizujące wariant zaobserwowano u 90 proc. wszystkich badanych" - dodano.

Badanie zlecone przez indyjskiego producenta przeprowadzone było na bazie surowicy krwi 13 osób, 28 dni po podaniu dawki przypominającej przez centrum szczepień Emory w Atlancie w Stanach Zjednoczonych.

Covaxin - co to za szczepionka?

Covaxin to pierwsza szczepionka przeciw Covid-19 opracowana w Indiach - przypomina agencja Reutera. W listopadzie ubiegłego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała zezwolenie na podawanie tego preparatu w nagłych przypadkach. Dotychczas w Indiach zaaplikowano ponad 200 mln dawek tej szczepionki - podał Reuters.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum