Szczepionek Johnson&Johnson nie było na Podkarpaciu. Z prostego powodu

Autor: Katarzyna Gubała/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2021 14:28

- To jest kłamstwo, żadne szczepionki Johnson&Johnson na Podkarpacie nie zostały wysłane. Pierwsze szczepionki tej firmy dotrą do nas między 16 a 18 kwietnia - powiedział Michał Dworczyk.

Szczepionek Johnson&Johnson nie było na Podkarpaciu. Z prostego powodu
Pierwsze szczepionki firmy Johnson&Johnso mają dotrzeć do Polski między 16 a 18 kwietnia. Fot. Shutterstock
  • Nie ma jeszcze decyzji, gdzie trafią szczepionki Johnson&Johnson
  • Jedyne rozmowy na temat wykorzystania szczepionek Johnson&Johnson dotyczyły na razie zespołów wyjazdowych do pacjentów leżących 

Zaznaczył, że informacje na temat używania szczepionek Johnson&Johnson w punktach szczepień przeciw Covid-19 w Rzeszowie, jakie we wtorek pojawiły się w internecie to dezinformacja. 

- To jest pomieszanie informacji prawdziwych z fałszem - podkreślił pełnomocnik ds. szczepień podczas konferencji we wtorek (6 kwietnia).

- Prawdziwą informacją jest to, że będzie trzystakilkadziesiąt szczepionek Johnson&Johnson przetransportowanych do Polski. Nieprawdziwą informacją jest to, że została podjęta decyzja, gdzie one mają trafić, w szczególności, że mają trafić do Rzeszowa, bo tam się przygotowują wybory prezydenta miasta - dodał Dworczyk.

Zapewnił, że jedyne rozmowy na temat wykorzystania szczepionek firmy Johson&Johnson, jakie do tej pory były prowadzone w ramach zespołu zarządzającego Narodowym Programem Szczepień, dotyczą zespołów wyjazdowych do pacjentów leżących.

- Innych decyzji w tym zakresie nie było. Jak będą, będziemy informować - podsumował.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum