×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szczepienia w szpitalu w Opolu: dodatkowa infolinia, dedykowany gabinet, Pfizer

Autor: KG • Źródło: Rynek Zdrowia18 czerwca 2021 15:45

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu z okazji Dnia Ojca i dla grupy wiekowej 60+ uruchamia dodatkową linię do rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19.

Szczepienia w szpitalu w Opolu: dodatkowa infolinia, dedykowany gabinet, Pfizer
Dotychczas szpitalne zespoły szczepiące USK podały ok. 60 tysięcy dawek szczepionek przeciwko Covid-19. Fot. Shutterstock
  • Specjalna akcja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym potrwa od 21 do 30 czerwca
  • Jest dedykowana osobom powyżej 60. Roku życia, czyli grupie, w której sporo jest jeszcze niezaszczepionych
  • Dla chętnych uruchomiona zostanie dodatkowa linia telefoniczna, przygotowany dedykowany gabinet i szczepionki firmy Pfizer

- Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca zachęcamy wszystkich ojców, którzy do tej pory nie zaszczepili się przeciwko Covid-19 do skorzystania z naszego specjalnego zaproszenia - informuje Małgorzata Czukiewska, zastępca koordynatora ds. szczepień w USK w Opolu. 

Ponieważ ze statystyk wynika, że sporo osób z grupy wiekowej 60+ nie przyjęło dotychczas szczepionki, szpital zaplanował też specjalną akcję dla tej grupy wiekowej.

Specjalna akcja szczepień w Opolu do 30 czerwca

Od 21 czerwca uruchomiony zostanie, specjalnie dla tych osób, dodatkowy numer telefonu do rejestracji 77 45 20 513 i jeden dedykowany gabinet, w którym zostaną zakwalifikowane i zaszczepione szczepionką firmy Pfizer.

Akcja specjalna z okazji Dnia Ojca i dla osób w wieku 60+ potrwa do 30 czerwca.

Szpital przypomina, że do rejestracji potrzebne jest: imię, nazwisko, PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia.

Punkt szczepień w USK przy al. Witosa 26 rozpoczął działalność pod koniec stycznia, pracuje przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 8. do 20. Znajduje się w budynku głównym, na poziomie -1, do którego prowadzi wejście od strony parkingu głównego lub ulicy Górnej. Droga do niego jest oznaczona niebieskimi strzałkami z napisem „do punktu szczepień”.

Dotychczas szpitalne zespoły szczepiące USK podały ok. 60 tys. dawek szczepionek przeciwko Covid-19.

USK w Opolu odmraża odwiedziny u pacjentów

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu wznowił możliwość odwiedzin pacjentów i łagodzi zasady przyjęć na oddziały.

Od 17 czerwca odwiedziny na szpitalnych oddziałach USK mogą się odbywać we wszystkie dni tygodnia, w godzinach od 16:00 do 18:00, z ograniczeniem liczby odwiedzających do 1 osoby dziennie i czasu odwiedzin do maksymalnie 15 minut, po wcześniejszym zgłoszeniu lekarzowi lub pielęgniarce.

Podczas odwiedzin należy przestrzegać zasad sanitarnych obowiązujących w USK tj.: zabezpieczenia ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk przed wejściem do oddziału i po wyjściu, zachowania dystansu 1,5 metra od innych osób.

W związku z umożliwieniem odwiedzin paczki dla pacjentów nie będą już przyjmowane na parterze szpitala.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum