Szczepienia przeciwko Covid-19: ruszyły zapisy dla pracowników placówek wsparcia dziennego

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 22 lutego 2021 21:15

Ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla pracowników placówek wsparcia dziennego urodzonych w 1956 r. i młodszych. W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa udostępniło specjalny formularz rejestracyjny.

Szczepienia przeciwko Covid-19: ruszyły zapisy dla pracowników placówek wsparcia dziennego
Termin oraz formułę szczepienia ustala szpital węzłowy. FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak tłumaczy Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, każdy pracownik placówek wsparcia dziennego, który będzie chciał zaszczepić się przeciwko Covid-19, musi przede wszystkim zgłosić się do kierownika/dyrektora placówki, w której jest zatrudniony.

- Z kolei wójt gminy, burmistrz albo prezydent miasta lub też starosta powiatu, będzie zobowiązany pozyskać dane pracowników od kierownika/dyrektora placówki, a następnie zgłosić pracowników na szczepienie za pośrednictwem dedykowanego formularza. Ma na to czas do 24 lutego - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak podkreśla resort, wspomniany formularz wypełnia właściwy ze względu na miejsce prowadzenia placówki wójt gminy, burmistrz/prezydent miasta lub starosta powiatu.

W formularzu można wybrać preferowane miejsce szczepienia, przy czym lista proponowanych punktów szczepień obejmuje jedynie województwo, w którym mieści się dana placówka wsparcia dziennego.

W formularzu można zgłosić wszystkie osoby pracujące z dziećmi w placówce wsparcia dziennego - także osoby zatrudnione na innych stanowiskach, jeśli mają kontakt z dziećmi objętymi opieką tej placówki.

Termin oraz formułę szczepienia ustala szpital węzłowy. On też przekazuje pracownikom termin oraz miejsce szczepienia. Jadący na szczepienie pracownik musi pamiętać, by wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz długopis. W punkcie szczepień będzie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety.

Czytaj: portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum