• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Świętokrzyskie: cofnięto zakaz sprzedaży i stosowania jednej ze szczepionek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2018 12:44

Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny uchylił ubiegłotygodniową decyzję o wstrzymaniu obrotu i stosowania na terenie woj. świętokrzyskiego jednej z serii szczepionki Pentaxim, podawanej dzieciom m. in. przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi.

Fot. archiwum

Jak wynika z decyzji zamieszczonej na stronie internetowej świętokrzyskiego WIF, do inspektora wpłynęło podejrzenie "braku spełniania wymagań jakościowych produkty leczniczego" Pentaxim, o numerze serii POB 332V i dacie ważności: marzec 2019 r.

"Przyczyną zgłoszenia jest fakt, iż proszek nie połączył się z zawiesiną, wytworzył się czop zawieszony w rozpuszczalniku" - napisano.

Produkt został przekazany do badań do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny. Według raportu "w wyniku przeprowadzonych działań wyjaśniających wytwórca wykluczył możliwość powstania wady jakościowej na etapie wytwarzania", co oznacza, że produkt ponownie został dopuszczony do obrotu.

Od tej decyzji przysługuje odwołanie do Głównego Inspektora Farmaceutycznego za pośrednictwem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum