Sochaczew: szpital przygotowuje punkty szczepień przeciwko COVID-19

Autor: E-sochaczew.pl/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2020 15:02

Szpital Powiatowy w Sochaczewie przygotowuje się do realizacji programu szczepień przeciwko COVID-19 Placówka informuje, że jeżeli szczepionka będzie dostępna w tym roku, od razu będzie można ja podać w lecznicy.

Sochaczew: szpital przygotowuje punkty szczepień przeciwko COVID-19
Pierwsi będą szczepieni pracownicy sektora ochrony zdrowia Fot. Archiwum

Szpital Powiatowy w Sochaczewie zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19 został wyznaczony jako tzw. szpital węzłowy. Oznacza to, że przystąpił do intensywnych działań w celu organizacji szczepień na terenie placówki - informuje serwis e-sochaczew.pl

Jak określa NPS, osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia mają możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności, natomiast w następnym okresie zostaną zaszczepieni pracownicy służb mundurowych oraz seniorzy i osoby z grup ryzyka.

Do chwili obecnej zadeklarowało się do szczepienia przeciwko Covid-19 ponad 400 osób zatrudnionych w sektorze ochrony zdrowia na terenie powiatu sochaczewskiego. 

W placówce trwają teraz prace przygotowujące kilka punktów szczepień na terenie lecznicy, co ma umożliwić sprawną realizację programu.

Więcej: e-sochaczew.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum