Słupsk: tu również rozpoczęły się szczepienia drugą dawką preparatu przeciw COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2021 14:43

Szpital Wojewódzki w Słupsku rozpoczął szczepienia personelu drugą dawką preparatu przeciw COVID-19. - Otrzymaliśmy 450 dawek szczepionki - poinformował w poniedziałek (18 stycznia) PAP rzecznik placówki Marcin Prusak.

Słupsk: tu również rozpoczęły się szczepienia drugą dawką preparatu przeciw COVID-19
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podał Prusak szpital liczył na ponad 1000 dawek szczepionki, z których tylko część miała być przeznaczona na podanie drugiej porcji preparatu osobom z personelu placówki. Pierwszą dawkę miały otrzymać kolejne osoby z grupy "0".

- W związku ze zmniejszeniem dostawy szczepionek spowodowanym czasowym ograniczeniem produkcji przez firmę Pfizer otrzymaliśmy w poniedziałek 450 dawek szczepionki. Całą tę partię przeznaczamy na podanie drugiej dawki osobom z grupy "0" które otrzymały już pierwszą dawkę szczepionki. Szczepienia już trwają" - powiedział Prusak.

Z grupy "O" na listę chętnych do szczepień w słupskim szpitalu zapisało się ponad 2600 osób z personelu placówki oraz innych podmiotów medycznych. Tylko w pierwszym tygodniu szczepień szpital pierwszą dawkę preparatu podał 300 osobom.

Szpital Wojewódzki w Słupsku w poniedziałek podał również, że do odwołania wstrzymuje rejestrację osób 80+ z grupy "I" chętnych do szczepień przeciwko COVID-19. - Decyzja ta podyktowana jest zapełnieniem się wszystkich miejsc dla chętnych na szczepienia do końca marca, czyli do końca maksymalnego terminu zgłoszeń - przekazał Prusak.

Dodał, że jeżeli sytuacja ta ulegnie zmianie, szpital niezwłocznie o tym poinformuje.

Przypomnijmy, że 42 pacjentów z grupy zero  przyjęło także drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w niedzielę (17 stycznia) w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Inga Domurat (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum