Śląskie: w tyskim szpitalu wojewódzkim także ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2020 21:13

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach rozpoczął w środę (30 grudnia) szczepienia personelu medycznego przeciwko COVID-19. Pierwszą z 75 dawek, jakie dotarły dziś do placówki, przyjął Tomasz Łaszkiewicz, koordynator szpitalnej izby przyjęć - informuje tyska placówka.

Śląskie: w tyskim szpitalu wojewódzkim także ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19
Szczepienia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach; FOT. szpitalmegrez.pl

- Zapisałem się na szczepienie od razu, gdy pojawiła się taka możliwość. Mam do czynienia z pacjentami dotkniętymi tą chorobą już od marca, wiem, jak potrafi być groźna i jakie wywołać skutki - mówi Tomasz Łaszkiewicz.

- Na liście chętnych do zaszczepienia są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i przedstawiciele innych zawodów medycznych, a także pracownicy niemedyczni - informuje Mariola Szulc, prezes Megrez Sp. z o.o.

- Nie spotkałam się w rozmowie z lekarzem czy pielęgniarką, którzy nie zamierzają się szczepić. Ja również się zapisałam, ale w pierwszej kolejności szczepimy tych pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami. 75 dawek wykorzystamy w ciągu dwóch dni, a po Nowym Roku będziemy sukcesywnie zamawiać kolejne partie szczepionek, żeby wykorzystywać je na bieżąco - dodaje prezes Szulc.

Megrez od 20 marca był szpitalem jednoimiennym. Dziś jest placówką II i III stopnia zabezpieczenia dla pacjentów chorych na COVID wymagających hospitalizacji oraz dodatkowo leczenia specjalistycznego. Jest też tzw. szpitalem węzłowym, co oznacza, że znajduje się tu punkt bezpłatnych szczepień dla personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek.

Dotychczas na szczepienie zapisało się ok. 500 pracowników „wojewódzkiego” oraz ok. 1300 osób personelu innych podmiotów. Są wśród nich placówki z Tychów, ale też Mikołowa, Pszczyny, Gliwic. Nabór będzie trwał do 15 stycznia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum