Śląskie: na lodowisku powstaje punkt szczepień - przepustowość dzienna to 3 tys. osób

Autor: Katarzyna Gubała/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2021 17:23

W hali Lodowiska Tafla w Gliwicach powstaje nowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Będzie drugim tego typu miejscem na Śląsku po punkcie w szpitalu tymczasowym w MCK w  Katowicach.

Śląskie: na lodowisku powstaje punkt szczepień - przepustowość dzienna to 3 tys. osób
Każdego dnia przy Akademickiej 29 w Gliwicach będzie można zaszczepić przeciw COVID-19 nawet trzy tysiące osób. Fot. Szpital Miejski w Gliwicach

- Stawiamy na koordynację działań, które pozwolą maksymalnie ułatwić przejście całej procedury, łatwe dotarcie na miejsce i ogromną przestrzeń - 2000 metrów kwadratowych, która umożliwi zachowanie dystansu społecznego - wyjaśnia Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Docelowo każdego dnia przy Akademickiej 29 w Gliwicach będzie można zaszczepić przeciw COVID-19 nawet trzy tysiące osób.

Od poniedziałku, 29 marca do dyspozycji tych, którzy wyrażą wolę zaszczepienia się, będzie 10 w  pełni wyposażonych stanowisk. Z czasem liczba stanowisk będzie podwojona. W każdym z nich będzie odbywała się zarówno kwalifikacja do szczepienia jak i sama procedura.

Przy Akademickiej 29 będzie funkcjonował również punkt pierwszej pomocy na wypadek konieczności udzielenia specjalistycznego wsparcia medycznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum