Sanofi ma umowę z Pfizer/BioNTech - będzie konfekcjonować szczepionki na Covid-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2021 07:30

Szef francuskiego giganta farmaceutycznego Sanofi Paul Hudson ogłosił we wtorek, że jego firma podpisała umowę z amerykańsko-niemieckim Pfizer-BioNTech o współpracy przy konfekcjonowaniu szczepionki przeciwko Covid-19.

Sanofi ma umowę z Pfizer/BioNTech - będzie konfekcjonować szczepionki na Covid-19
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Hudson potwierdził w wywiadzie dla "Le Figaro", że jego grupa będzie dla Pfizer/BioNTech "konfekcjonować od lipca produkt w swojej niemieckiej fabryce we Frankfurcie".

- Nasze zespoły pracują razem, aby zapewnić odpowiednie warunki, gdyż jest to procedura o wiele bardziej złożona, niż się wydaje - poinformował szef Sanofi.

Do końca 2021 roku produkcja w zakładach we Frankfurcie docelowo przekroczy 100 mln dawek szczepionki, które trafią na rynek UE, w tym do Francji.

Trwają również rozmowy o współpracy laboratoriów obydwu firm w produkcji substancji czynnej - wynika z informacji uzyskanych przez stację BFMTV. To proces będący w zasięgu Sanofi, ale wymagający specjalnej logistyki, a także transferu technologii.

Sanofi, który pracuje nad swoimi dwiema szczepionkami przeciwko Covid-19, nie zamierza rezygnować z dalszych prac nad nimi. Są one jednak opóźnione i prognozuje się, że ich produkt nie trafi na rynek przed końcem tego roku - podają media.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum