Rzym: od kwietnia szczepienia przeciw COVID-19 będą prowadzone także w aptekach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2021 07:54

Trwa opracowywanie planu realizacji szczepień przeciwko koronawirusowi w aptekach w Rzymie i całym stołecznym regionie Lacjum.

Rzym: od kwietnia szczepienia przeciw COVID-19 będą prowadzone także w aptekach
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W Rzymie i całym stołecznym regionie Lacjum jako pierwszym we Włoszech szczepienia przeciwko koronawirusowi mogą być prowadzone od kwietnia także w aptekach - poinformował o tym dziennik "Il Messaggero". To efekt wstępnego porozumienia regionu z 1500 aptekami.

Na mocy umowy, która jest obecnie finalizowana, w przyszłym miesiącu w aptekach w Wiecznym Mieście i okolicach rozpoczną się bezpłatne, jak wszędzie szczepienia osób w wieku od 50 do 55 lat. Celem tej strategii, mającej na celu przyspieszenie szczepień, jest podawanie 12 tysięcy dawek dziennie.

- Opracowujemy szczegóły dokumentu z aptekami w sprawie podawania szczepionki w tej grupie wiekowej dla osób bez komplikacji zdrowotnych. Można będzie zacząć już od kwietnia - powiedział cytowany przez gazetę szef wydziału do spraw służby zdrowia we władzach regionalnych Alessio D'Amato.

Wszystko zależy od tempa dostaw szczepionek i dopuszczenia preparatów następnych koncernów najpierw przez europejską, a potem przez włoską Agencję Leków. Obecnie trwa oczekiwania na zatwierdzenie szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jak podkreśla "Il Messaggero", pierwsze fiolki mogłyby dotrzeć do Rzymu właśnie w kwietniu.

Władze Lacjum chcą, wyjaśnia dziennik, być gotowe na moment zwiększenia liczby dostępnych preparatów i dlatego już rozmawiają z organizacjami właścicieli aptek na temat rozszerzenia kampanii szczepień.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum