• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rzecznik rządu: liczba osób zaszczepionych jest niesatysfakcjonująca. "Musimy się obawiać czwartej fali"

Autor: PAP • Źródło: PAP15 czerwca 2021 10:20

Szczepienia przeciwko COVID-19 zwolniły. - Musimy się obawiać czwartej fali koronawirusa, bo liczba osób zaszczepionych jest na tym etapie niesatysfakcjonująca - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu o szczepieniach przeciwko COVID-19
  • Musimy się obawiać czwartej fali koronawirusa - ostrzega rzecznik rządu Piotr Müller
  • Powód? - Liczba osób zaszczepionych jest na tym etapie niesatysfakcjonująca - tłumaczy
  • Rząd w kwietniu deklarował, że celem do końca II kwartału jest wykonanie 20 mln szczepień. Dotąd wykonano ich ponad 24,4 mln.

Rzecznik rządu przyznał: liczba osób zaszczepionych jest niesatysfakcjonująca

Rzecznik rządu w Polsat News zapytany został o to, jak rząd zachęca do szczepień przeciw COVID-19 w kontekście obaw przed czwartą falą koronawirusa na jesieni.

- Obawiać się na pewno musimy, bo liczba osób zaszczepionych jest na tym etapie niesatysfakcjonująca jeszcze, choć oczywiście większa, niż deklarowaliśmy, że będzie w czerwcu - podkreślił.

Rząd w kwietniu deklarował, że celem do końca II kwartału jest wykonanie 20 mln szczepień. Dotąd wykonano ich ponad 24,4 mln.

Müller zwrócił uwagę, że celem promocji szczepień z jednej strony trwa duża kampania społeczna z udziałem m.in. polskich sportowców, a z drugiej - misja lekarzy POZ kontaktujących się bezpośrednio z pacjentami.

Minister wyjaśnił, że nie ma określonego w liczbach bezwzględnych poziomu osób zaszczepionych, który pozwoliłby być spokojnym o jesień, ale "każda osoba zaszczepiona więcej, to po prostu jedna osoba mniej narażona na zachorowanie".

W pełni zaszczepionych jest w Polsce ponad 9 mln 747 tys. osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum