• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rzecznik MZ: problem 18 tys. terminów zwolnionych w akcji majowych szczepień rozwiązany

Autor: oprac. JW • Źródło: PAP05 maja 2021 10:54

Ostatniej doby zwolniliśmy blisko 18 tys. terminów na szczepienia, na które były umówione osoby, którym udało się zaszczepić wcześniej, czyli 1-3 maja – powiedział w TVN24 rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik MZ: problem 18 tys. terminów zwolnionych w akcji majowych szczepień rozwiązany
Na zdj. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia. Fot. archiwum
  • Akcja "Zaszczep się w majówkę" nie była wolna od problemów. Terminy, na które wcześniej byli poumawiani chętni, pozostawały zablokowane
  • Udało się ten informatyczny problem rozwiązać - twierdzi rzecznik MZ
  • Ostatniej doby zwolniliśmy blisko 18 tys. terminów - poinformował Andrusiewicz w środę (5 maja)

Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, którzy mieli aktywne e-skierowanie, w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" mogli skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson. Takie osoby nie musiały umawiać się na wizytę, wystarczyło udać się do mobilnych punktów szczepień. Okazało się jednak, że w systemie rejestracji terminy, na które wcześniej się poumawiały, pozostawały zablokowane.

W środę (5 maja) rzecznik prasowy MZ zapewnił, że udało się ten informatyczny problem rozwiązać.

Rzecznik MZ: każda szczepionka pozwala wyjść z "koronawirusowej matni"

- Ostatniej doby zwolniliśmy blisko 18 tys. terminów. Wysyłane są SMS-y, obdzwaniane są osoby, które te terminy miały. Kolejne zwalniane terminy Centrum e-Zdrowie wprowadza do systemu - powiedział.

Andrusiewicz pytany był o szczepionki Johnson&Johnson. Przyznał, że jej dużą zaletą jest to, że jest jednodawkowa i to sprawia, że zainteresowanie nią jest spore. Dodał jednak, że poleca każdą szczepionkę, bo każda jest bezpieczna i skuteczna - pozwala wyjść - jak określił - z koronawirusowej matni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum