×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Ruszają zapisy na darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów w Łodzi

Autorzy: PAP; oprac. JKB • Źródło: PAPOpublikowano: 11 września 2023 06:37Zaktualizowano: 11 września 2023 06:52

Mieszkańcy Łodzi powyżej 65 roku życia będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie w miejskich placówkach ochrony zdrowia. Dzisiaj ruszają zapisy.

Ruszają zapisy na darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów w Łodzi
Ruszają zapisy na darmowe szczepienia dla seniorów. Fot. Shutterstock

 

Darmowe szczepienia dla seniorów

To kolejna edycji miejskiego programu bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia. W tym roku z tej formy profilaktyki zdrowotnej mogą skorzystać mieszkający w Łodzi seniorzy, którzy leczą się z powodu przewlekłej choroby dolnych dróg oddechowych, cukrzycy lub nadciśnienia. Osoby, które zostaną zakwalifikowane, skorzystają ze szczepionek rekomendowanych przez WHO. Szczepienia są bezpłatne, a miasto przeznaczyło na ten cel 400 tys. zł.

Zapisy ruszają w poniedziałek w 10 łódzkich ośrodkach zdrowia - wszystkich miejskich centrach medycznych: Bałuty, Górna, Polesie, Widzew, Śródmieście i Jonscher oraz czterech innych podmiotach leczniczych: Kamień Milowy, Medycyna Grabieniec, Łódzki Ośrodek Medycyny Pracy, SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Nie obowiązuje rejonizacja, każdy pacjent może zgłosić się do najbliższej jednostki. Nie trzeba być nawet ubezpieczonym. Wystarczy zadzwonić do wybranej przychodni i umówić termin szczepienia.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH w poprzednim sezonie grypowym 2022/2023 zarejestrowano w Polsce ponad 5,5 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. To znacznie więcej niż w sezonie wcześniejszym (ok. 3 mln zachorowań). Ponad 32 tys. pacjentów wymagało hospitalizacji, a 120 najciężej chorych zmarło z powodu grypy.

Program szczepień seniorów przeciw grypie jest prowadzony przez łódzki magistrat od 2008 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum