Rusza nowa kampania "Chcę zrozumieć" na temat szczepień przeciwko COVID-19

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP28 września 2022 12:06

"Chcę zrozumieć" to nowa kampania, która ma przekonywać do szczepienia przeciwko COVID-19 - powiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski. Jej narracja będzie polegała na uszanowaniu tego, że jest to decyzja autonomiczna - dodał.

Rusza nowa kampania "Chcę zrozumieć" na temat szczepień przeciwko COVID-19
Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało nową kampanię szczepień przeciw COVID-19 Fot. Shutterstock
  • Ministerstwo Zdrowia uruchomiło nową kampanię, która ma przekonywać do szczepienia przeciwko COVID-19 - "Chcę zrozumieć"
  • W trakcie środowej konferencji prasowej (28 września) Adam Niedzielski wyjaśniał, iż narracja będzie polegała na przekonywaniu i uszanowaniu tego, że decyzja o szczepieniu jest decyzją autonomiczną
  • - Do tej pory mówiliśmy: szczepmy się, a teraz będziemy mówili, co potrzebujesz wiedzieć, jakie informacje potrzebujesz zgromadzić, żeby podjąć tę autonomiczną decyzję - wyjaśniał szef resortu

Szczepienia przeciw COVID-19. Nowa kampania Ministerstwa Zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w czasie konferencji prasowej w Warszawie, że resort chce uruchomić nową kampanię, która ma przekonać do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Poinformował, że narracja resortu będzie polegała na przekonywaniu i uszanowaniu tego, że decyzja o szczepieniu jest decyzją autonomiczną. - Cały czas stawiamy na dobrowolność szczepień - zapewnił.

Niedzielski sprecyzował, że kampania "Chcę zrozumieć" będzie polegała na przedstawieniu wszystkich dokumentów, dowodów, argumentów rzeczowych, które udało się zgromadzić w czasie szczepień. Jej centralnym punktem będzie strona internetowa (www.gov.pl/chcezrozumiec). Szef MZ zapewnił, że będzie można tam znaleźć wszystkie informacje, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości na temat zaszczepienia.

"Chcę zrozumieć". Kampania dotycząca szczepień przeciw COVID-19

- Ta zmiana charakteru kampanii zachęcającej do szczepienia - można ją sprowadzić do tego, że do tej pory mówiliśmy: szczepmy się, a teraz będziemy mówili raczej w takiej konwencji: co potrzebujesz wiedzieć, jakie informacje potrzebujesz zgromadzić, żeby podjąć tę autonomiczną decyzję, (...) która budzi emocje - powiedział Niedzielski.

Dodał, że kampania była poprzedzona badaniem z udziałem grup fokusowych, w których udział wzięły osoby wątpiące w szczepienia. W jego ramach resort chciał zrozumieć te wątpliwości.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że kampania w mediach wraz ze stroną internetową wystartują w przyszłym tygodniu.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum