Rozpoczęły się szczepienia w szpitalu na Stadionie Narodowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2021 13:48

W czwartek rano (7 stycznia) rozpoczęły się szczepienia medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - poinformował ordynator oddziału zachowawczego tego szpitala dr Jacek Nasiłowski. Dodał, że władze placówki zamierzają szczepić ok. 300 osób dziennie.

Rozpoczęły się szczepienia w szpitalu na Stadionie Narodowym
Szczepienia w Szpitalu Narodowym. Fot. CSK MSWiA/Twitter

Jak wyjaśnił, limit ten wynika z ograniczonej liczby personelu. Zaznaczył przy tym, że w kolejnych tygodniach liczba szczepionych zostanie zwiększona.

Nasiłowski przekazał, że w kolejce do szczepień w szpitalu na Stadionie Narodowym ustawiają się "lekarze, pielęgniarki, medycy z warszawskich placówek". Szczepienia w tym szpitalu przeprowadzane są od godz. 8. do godz. 15.

O planowanych szczepieniach medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym poinformowała w środę Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z CSK MSWiA. Jak przekazała, lista osób do zaszczepienia w tej turze została już zatwierdzona. Znaleźli się na niej zarówno niezaszczepieni dotąd medycy CSK MSWiA, jak również pracownicy służby zdrowia z innych placówek. - Ich zgłoszenia do szczepienia napływały do CSK MSWiA od drugiej połowy grudnia - wyjaśniła Sołtys.

Zaznaczyła jednocześnie, że zgłoszenia medyków nadal napływają do CSK MSWiA, a rozpoczynająca się akcja nie będzie jednorazową. - Za trzy tygodnie będziemy zapraszać tę samą grupę medyków na drugą turę szczepień, natomiast planujemy kolejne akcje szczepień tego typu, które będziemy realizować po następnych dostawach szczepionek - powiedziała.

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

Jak zapowiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, szczepienia pierwszej grupy, do której zakwalifikowano osoby powyżej 60 lat, pensjonariuszy domów pomocy społecznej, pracowników służb mundurowych oraz nauczycieli mają się rozpocząć 25 stycznia.

Natomiast od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia dla wszystkich innych chętnych. Będzie można umawiać się na konkretny termin za pośrednictwem infolinii 989, Internetowego Konta Pacjenta, w placówkach POZ czy w punkcie szczepień.

Mateusz Mikowski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum