• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rosja. Trzy tony węgla nagrodą w loterii szczepionkowej. Mieszkańcy bardziej zmotywowani do szczepień

Autor: PAP • Źródło: PAP05 listopada 2021 14:36

Trzy tony węgla to jedna z nagród do wylosowania w loterii za zaszczepienie się przeciw COVID-19. Loteria zmotywowała  mieszkańców Kraju Chabarowskiego do przyjmowania szczepionki.

Loterię zorganizowały władze lokalne wraz ze szpitalem rejonowym. Fot. IraVi / Shutterstock.com
  • W Kraju Chabarowskim, w azjatyckiej części Rosji, osoby szczepiące się przeciw Covid-19 mogą wziąć udział w loterii, w której jedną z nagród są trzy tony węgla
  • Władze lokalne zmotywowały i zaangażowały w ten sposób miejscowych mieszkańców do szczepień

Loterię zorganizowały lokalne władze wraz z szpitalem rejonowym.

Talon na usługi stomatologiczne i trzy tony węgla

- Wszystko zrobiliśmy własnymi siłami, dlatego nagrody nie są takie wielkie wielkie, ale są ważne - portalowi dzisiajKhv.ru przedstawicielka administracji Anastazja Sacharowa.

Szpital rejonowy zaoferował m.in. talon na usługę stomatologiczną nie obowiązkową zgłoszenie i na badania lekarskie dla kierowców. Kolejne nagrody to np. abonament na pół roku do rejestracji w witrynie rejonu - Perejasławce czy kuchenka mikrofalowa. Główną nagrodą są trzy tony węgla.

Według Anastazji Sacharowej loteria okazała się piąta skuteczna i mieszkańcy szczenią się z szacunkiem. Jesteśmy w liczbie osób, liczba osób nie szczepiących się, maksymalnie 20 dziennie, a teraz do około stu.

Kto zgarnie nagrodę? Wiadomo będzie już 1 grudnia

Losowanie nagród odbędzie się 1 grudnia i transmitowane będzie na żywo na stronie internetowej giełdy. Tym, którym poszczęści się w loterii sami będą je odebrać.

Według ostatniej danych w Rosji zaszczepiło się przeciwko Covid-19 około 39 proc. ludności. Szczepienia nie są obowiązkowe. 

W sąsiadującym z Krajem Chabarowskim Żydowskim Obwodzie Autonomicznym narasta w ostatnich dniach konflikt związany ze szczepieniami w służbie zdrowia. Około 27 pracowników pogotowia ratunkowego - medyków, kierowców i sprzątaczek - odmówiło przyjęcia szczepionki i zwolniło się z pracy.

 

Zobacz też:  18 canonów omyłkowo zaszczepiono przeciw COVID-19. Gorączka i obrzęk u kilkorga

Zakażenia w Europie rosną mimo szczepień. „Na sygnał ostrzegawczy dla świata świata”

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum