Rada medyczna rozważa obowiązek szczepień dla nauczycieli i pracowników administracji. Prof. Horban potwierdza

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP29 lipca 2021 09:05

Prof. Andrzej Horban potwierdza, że obowiązkowe szczepienia dla medyków są niemal przesądzone. Dodał, że Rada Medyczna przy premierze rozważa również objęcie obowiązkowymi szczepieniami na COVID-19 nauczycieli i pracowników administracji.

Rada medyczna rozważa obowiązek szczepień dla nauczycieli i pracowników administracji. Prof. Horban potwierdza
Obostrzenia w szkołach mogą nie wystarczyć. Rada Medyczna rozważa obowiązkowe szczepienia nauczycieli FOT. Shutterstock
  • Prof. Andrzej Horban, przewodniczący Rady Medycznej przy premierze, przyznał w czwarte, 29 lipca, że obowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia są niemal pewne
  • Dodał, że Rada Medyczna rozważa również objęcie obowiązkowymi szczepieniami na COVID-19 nauczycieli i pracowników administracji
  • - Część nauczycieli jest niezaszczepiona, a ta grupa zawodowa jest narażona na zakażenie poprzez liczny kontakt z dziećmi - powiedział

Obowiązkowe szczepienia dla medyków. Prof. Horban: "jesteśmy bardzo blisko wydania zaleceń"

Prof. Andrzej Horban pytany w TVN24, czy podjęto decyzje dotyczące obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, przekazał, że "decyzji nie ma, ale jesteśmy bardzo blisko wydania zaleceń".

W kontekście konkretnych grup zawodowych do obowiązkowych szczepień, profesor wskazał na "pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem". Jego zdaniem, "niemal pewne jest, że ta grupa zostanie objęta obowiązkowymi szczepieniami".

Czytaj także: Szczepienia na COVID-19 obowiązkowe dla pracowników administracji publicznej w Nowym Jorku

Rada Medyczna rozważa obowiązkowe szczepieniami nauczycieli i administracji

Horban podkreślił, że do rozważenia są obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli.

- Część nauczycieli jest niezaszczepiona, a ta grupa zawodowa jest narażona na zakażenie poprzez liczny kontakt z dziećmi - dodał.

Jak przekazał przewodniczący Rady Medycznej, mogą się pojawić zalecenia dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników administracji, "pracujących na pierwszej linii frontu, mających kontakt z masowo pojawiającymi się petentami", pracowników sklepów wielkopowierzchniowych i służb porządkowych.

Horban wyraził nadzieję, że decyzje te zostaną podjęte do końca przyszłego tygodnia. Jak zaznaczył, koszty obowiązkowych szczepień pokrywa państwo.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum