• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rada Medyczna: za negowanie szczepień na COVID-19 utrata stanowisk

Autor: PAP • Źródło: PAP11 stycznia 2022 10:01

Mocne stanowisko Rady Medycznej w sprawie szczepień. - Negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych - podkreśla Rada Medyczna w stanowisku podpisanym przez prof. Andrzeja Horbana.

Szczepienie przeciwko COVID-19 Fot. EPA/JAGADEESH NV Dostawca: PAP/EPA.
  • - Negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych - podkreśla Rada Medyczna
  • Stanowisko zostało podpisane przez prof. Andrzeja Horbana, który jest głównym doradcą premiera do spraw COVID-19
  • Dodajmy, że 11 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że odnotowano prawie 500 zgonów z powodu COVID-19

Rada Medyczna: utrata stanowisk za negowanie szczepień na COVID-19

Negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych - podkreśla Rada Medyczna.

Pismo, w imieniu Rady Medycznej, podpisał główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Rada Medyczna podkreśliła, że szczepienie przeciw COVID-19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii.

- Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie mają żadnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień zwiększają liczbę ofiar pandemii. W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych  - napisano w poniedziałkowym stanowisku Rady.

Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący prof. Andrzej Horban oraz ponad piętnastu ekspertów medycznych. Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum