RPD chce włączyć personel ośrodków opiekuńczo-wychowawczych do grupy „0”

Autor: RPD/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2021 13:46

Rzecznik Praw Dziecka wystąpił do pełnomocnika rządu ds. narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, by dołączył personel ośrodków opiekuńczo-wychowawczych do grupy „0”. Zdaniem RPD możliwie najszybsze zaszczepienie tych osób pozwoli przerwać osamotnienie niemal 17 tysięcy dzieci - wychowanków ośrodków - które przez epidemię nie mogą spotykać się z bliskimi.

RPD chce włączyć personel ośrodków opiekuńczo-wychowawczych do grupy „0”
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Tę rozłąkę szczególnie przeżywają małe dzieci i dzieci z niepełnosprawnością, które nie potrafią kontaktować się z najbliższymi za pośrednictwem telefonu lub komunikatorów z użyciem kamery. Dla nich najważniejszy jest kontakt fizyczny, możliwość przytulenia się do mamy, babci czy cioci. Byłem informowany o przypadku umieszczenia w trybie interwencyjnym w placówce kilkumiesięcznego dziecka (w domu karmionego piersią), które swoich rodziców zobaczyło dopiero pół roku później - pisze w wystąpieniu z 8 stycznia Rzecznik Praw Dziecka.

Rozwiązanie tej trudnej sytuacji RPD widzi w umożliwieniu pracownikom placówek pieczy zastępczej jak najszybszego zaszczepienia się przeciwko
koronawirusowi.

Więcej: brpd.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum