×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przed szczepieniem na COVID-19 kwestionariusz można wypełnić także online

Autor: JJ • Źródło: CeZ, Rynek Zdrowia26 maja 2021 08:27

Teraz pacjent może wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19 na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).

Przed szczepieniem na COVID-19 kwestionariusz można wypełnić także online
Kwestionariusz przed szczepieniem można już wypełnić on-line. Fot. Arch. PTWP
  • Można już wypełniać kwstionariusz przed szczepieniem na Covid-19 na stronie IKP on-line
  • Do wyboru pacjenta pozostają także wcześniejsze możliwości wypełnienia kwestionariusza – wydruk i wypełnienie go w domu lub wypełnienie go przed zabiegiem w punkcie szczepień w czasie kwalifikacji przez lekarza
  • Kwestionariusz wysyłany jest do systemu automatycznie i ma do niego wgląd lekarz przeprowadzający kwalifikację do szczepienia

Jak poinformowało w środę Centrum e-Zdrowia, kwestionariusz, którzy trzeba wypełnić przed szczepieniem przeciwko Covid-19 można już wypełniać on-line na internetowym Koncie Pacjenta, jeszcze przed wizytą w punkcie szczepień.

Bez kwestionariusza ani rusz

Lekarz lub inny pracownik medyczny kwalifikuje pacjentów do szczepienia na podstawie m.in. wstępnego kwestionariusza badania przesiewowego. I jest to obowiązkowa procedura.

Kwestionariusz zawiera pytania o stan zdrowia, przebyte choroby, a także chorowanie na COVID-19 i objawy wskazujące na prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem.

Inne możliwości pozostają

Zanim została uruchomiona wypełnienia kwestionariusza przedszczepiennego pacjent miał dwie możliwości: albo wypełniał kwestionariusz na miejscu, w punkcie szczepień bezpośrednio przed zabiegiem, albo drukował dostępny na stronie internetowej kwestionariusz w domu i przychodził z wypełnionym wydrukiem.

Teraz kwestionariusz można wypełnić on-line i wysłać go do punktu szczepień. Co ważne - należy jednak pamiętać, by zrobić to nie wcześniej niż 24 godziny przed szczepieniem.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum