• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prezydent Poznania nie chce spotykać się osobiście z niezaszczepionymi

Autor: oprac. KM • Źródło: Rzeczpospolita, Rynek Zdrowia19 maja 2021 11:57

Prezydent Poznania nie chce spotykać się z osobami niezaszczepionymi przeciw COVID-19. Zaprosi ich do rozmowy na zoomie.

Prezydent Poznania nie chce spotykać się osobiście z niezaszczepionymi
Prezydent Poznania "na jakiś czas" wstrzyma relacje z antyszczepionkowcami. Fot. Shutterstock
  • Prezydent Poznania "nie chce narażać zdrowia", więc nie spotka się z niezaszczepionymi - poinformowała "Rzeczpospolita"
  • Polityk wstrzyma prywatne relacje z antyszczepionkowcami, nieszczepionych interesantów przyjmie w trybie wideorozmowy
  • Jacek Jaśkowiak niedawno podpisał list, w którym postulowano obowiązek szczepień przeciw COVID-19

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", powołując się na Radio Poznań, prezydent stolicy Wielkopolski Jacek Jaśkowiak "nie ma zamiaru narażać swojego zdrowia" i w związku z tym nie chce spotykać się z osobami, które nie przyjmą szczepionki przeciw COVID-19.

Prezydent "wstrzyma relacje" z niezaszczepionymi

 - W przypadku relacji osobistych to jest bardzo proste. Nie spotkam się z kimś, kto mi nie zadeklaruje, że jest zaszczepiony, a jak ktoś jest antyszczepionkowcem, to nasze relacje na jakiś czas, na ileś miesięcy czy lat, będą wstrzymane - powiedział Jaśkowiak.

Spotkania na niwie zawodowej z niezaszczepionymi biznesmenami Jaśkowiak chce prowadzić za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Na pytanie dziennikarza Radia Poznań o hipotetycznego przeciwnika szczepień, który "zechce zostawić w Poznaniu duże pieniądze", odrzekł, że "zaprosi go do rozmowy na zoomie".

Szczepienia wciąż będą dobrowolne

Jaśkowiak to jeden z sygnatariuszy listu samorządowców wzywającego do wprowadzenia obowiązku szczepienia się przeciwko COVID-19. Poza nim pod listem podpisy złożyli m.in. prezydent Wałbrzycha i marszałek województwa lubuskiego.

Samorządowcy w poniedziałek 17 maja zaapelowali do premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego, aby szczepienia przeciw COVID-19 były uznane w Polsce za obowiązkowe. Ich zdaniem taka regulacja w obliczu wyższej konieczności i zagrożenia zdrowia oraz życia publicznego będzie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem ograniczenia ryzyka wystąpienia COVID-19, w tym ciężkiego przebiegu choroby i konieczności hospitalizacji.

O krok dalej poszła grupa polskich wirusologów. Niektórzy lekarze chcieliby wprowadzenia godziny policyjnej dla osób niechętnych szczepieniom, a ponadto ograniczenia w przemieszczaniu się i mandaty.

Jednak dzisiaj minister Michał Dworczyk poinformował na antenie radia RMF FM, że rząd nie planuje wprowadzenia przymusu szczepień. Dodał natomiast, że wprowadzi zachęty i ułatwienia: każdy kto, zaszczepił się poza miejscem zamieszkania, np. skorzystał z tzw. turystyki covidowej, będzie miał możliwość zaszczepienia się w miejscowości rodzinnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum