• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prezydent Filipin proponuje darmowe jedzenie. Chce zachęcić do szczepień przeciw COVID-19

Autor: PAP • Źródło: PAP26 listopada 2021 06:33

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte poprosił władze lokalne, by przekazały darmowe pakiety żywnościowe zaszczepionym przeciwko Covid-19. W ten sposób chce zachęcić do przyjęcia szczepionki tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na nią.

Prezydent chce zaszczepić 15 mln osób w trzy dni. Fot. MDV Edwards / Shutterstock.com
  • Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zwrócił się do lokalnych władz w kraju o przekazanie osobom zaszczepionym przeciwko Covid-19 darmowych pakietów żywnościowych
  • W ten sposób chce zachęcić do przyjęcia szczepionki tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali - poinformowała w środę agencja EFE
  • Pomysł prezydenta jest częścią jego planu zaszczepienia przeciwko Covid-19 15 mln osób w ciągu trzech dni

Żywność w zamian za szczepienie?

Duterte zaapelował do urzędników o "podjęcie wszystkich możliwych środków" podczas zapowiedzianej na okres od 29 listopada do 1 grudnia intensywnej kampanii szczepień.

- Upoważniam wszystkich gubernatorów i burmistrzów do wydawania pieniędzy. Kiedyś w końcu je odzyskam - powiedział. Duterte zarekomendował w ten sposób dystrybucję darmowej żywności, która miałaby przekonać obywateli Filipin do poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19.

Prezydent Filipin: niezaszczepieni nie powinni mieć wstępu do restauracji i hoteli

Prezydent dodał również, że niezaszczepieni nie powinni mieć wstępu do restauracji i hoteli, ponieważ stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego kraju.

Niechęć wobec szczepień przeciwko Covid-19 na Filipinach wynika po części ze skandalu, który wstrząsnął tym krajem w 2016 roku, kiedy odkryto, że podawana dzieciom szczepionka przeciwko dendze zwiększyła ryzyko występowania poważnych objawów choroby u osób, które nie przebyły jej w przeszłości.

Na Filipinach w pełni zaszczepiono dotychczas 33 proc. populacji. Z powodu Covid-19 zmarło ponad 47 tys. osób.

Zobacz też: Kiedy czwarta dawka szczepionki na COVID-19? Prezes URPL nie ma wątpliwości

Molnupirawir w leczeniu COVID-19. Są rekomendacje Europejskiej Agencji Leków

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum