Prezes ARM: szczepionkę Moderny od środy otrzymają osoby z grupy zero

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2021 17:48

Szczepionkę Moderny od środy w szpitalach węzłowych otrzymają osoby z grupy zero, czyli m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali - poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Prezes ARM: szczepionkę Moderny od środy otrzymają osoby z grupy zero
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

 - Szczepionka firmy Moderna będzie dystrybuowana jutro i pojutrze dla szczepień grupy zero. Tym razem przekażemy pełne 29 tys., a szczepionki na drugą dawkę zabezpieczymy z przyszłotygodniowej dostawy - poinformował PAP Kuczmierowski.

Wcześniej informację o tym, że szczepionka Moderny trafi w środę do szpitali węzłowych, które od 27 grudnia szczepią osoby z grupy zero, podała stacja RMF FM.

W UE do użytku zatwierdzone są dwie szczepionki. 21 grudnia 2020 r. Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła preparat firm Pfizer i BioNTech o nazwie Comirnaty, a 6 stycznia 2021 r. - preparat Moderny. Obie podaje się w dwóch dawkach. W wypadku Comirnaty odstęp między nimi powinien wynosić co najmniej 21 dni, przy preparacie Moderny - 28 dni. Pierwszą substancją można szczepić osoby powyżej 16 lat, drugą - powyżej 18 lat.

29 tys. dawek szczepionki Moderny do Polski trafiło 12 stycznia. Kolejna ich pula tych ma trafić do naszego kraju w przyszłym tygodniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum