Prezes ARM: do godz. 11 w niedzielę szczepionki powinny trafić do wszystkich szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 grudnia 2020 21:24

Dostawy ze szczepionkami przeciwko COVID-19 powinny dotrzeć do wszystkich szpitali do godz. 11 w niedzielę - poinformował w sobotę (26 grudnia) prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Dodał, że transporty ruszą w niedzielę nad ranem.

Prezes ARM: do godz. 11 w niedzielę szczepionki powinny trafić do wszystkich szpitali
Fot. Shutterstock

Szef ARM wyjaśnił w sobotę na antenie TVN24, że pierwsze samochody ze szczepionkami opuszczą hurtownie farmaceutyczne o godz. 5 w niedzielę. O godzinie 7 cały transport będzie już w trasie - zapewnił.

Kuczmierowski poinformował, że pierwsze szczepionki powinny do szpitali trafić już po godzinie 6 rano. - Do godz. 11 spodziewamy się, że te wszystkie dostawy zostaną zrealizowane - dodał.

Prezes wskazał, że pierwsza partia 10 tys. szczepionek ma zostać od razu zużyta, tzn. nie będzie dzielona na konieczną kolejną dawkę, którą trzeba podać, by była ona skuteczna. Przypomniał, że do końca grudnia do Polski ma trafić kolejnych 300 tys. dawek, a do końca stycznia 1,5 mln. - Z kolejnych dostaw będziemy odkładać odpowiednie ilości, żeby po tych 21 dniach zaszczepić kolejny raz - powiedział. 

PAP - Michał Boroń

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum