Pracodawca dowie się o szczepieniu pracowników? Niedzielski: projekt równo traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca

Autor: PAP • Źródło: PAP21 listopada 2021 09:56

Pracodawca będzie mógł poznać status zaszczepienia pracowników? Jeżeli projekt posła PiS Czesława Hoca zostanie zaakceptowany, zaszczepienie, test i status ozdrowieńca będą traktowane równo. Do pomysłu odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pracodawca dowie się o szczepieniu pracowników? Niedzielski: projekt równo traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca
Punkt szczepień. Fot. siekierski.photo / Shutterstock.com
  • Zgłoszony przez posła Hoca projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca
  • Tak twierdzi minister zdrowia Adam Niedzielski, o czym napisał w niedzielę na Twitterze
  • Nawiązał do projektu umożliwiającego pracodawcy zdobywanie wiedzy o zaszczepieniu pracowników

Minister zdrowia na Twitterze odniósł się do zgłoszonego przez posła Czesława Hoca (PiS) projektu, w myśl którego pracodawca będzie mógł sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony.

Równorzędne traktowanie testu, zaszczepienia i wyzdrowienia

- Proponowany projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem - napisał.

Było to nawiązanie do tweeta posła Hoca, dotyczącego projektu ustawy pozwalającej przedsiębiorcom "uniknąć negatywnych skutków epidemii, w tym masowych zakażeń pracowników i konieczności zamknięcia firmy".

Co pracodawca zrobi z wiedzą o statusie zaszczepienia pracowników?

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Zobacz też: Paszport covidowy będzie ważny o rok dłużej tylko z dawką przypominającą 

Fałszywe paszporty covidowe są plagą. MZ: podwójna certyfikacja w aplikacji od 22 listopada

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum