Poznań: ponad 5 tys. osób zaszczepi się w ciągu tygodnia w punkcie na MTP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2021 16:00

Od poniedziałku w punkcie na MTP w Poznaniu zaszczepionych zostało już ponad 4 tys. osób. Szczepienia mają być prowadzone także w weekend. Łącznie w ciągu tygodnia szczepionka zostanie podana dla ponad 5 tys. medyków i seniorów.

Poznań: ponad 5 tys. osób zaszczepi się w ciągu tygodnia w punkcie na MTP
Punkt szczepień w szpitalu tymczasowym na MTP w Poznaniu ruszył 11 stycznia. Fot. Archiwum

Za tymczasową placówkę na MTP odpowiada Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Rzecznik prasowy lecznicy Bartosz Sobański powiedział w piątek (5 lutego), że od początku tygodnia zaszczepionych zostało już ponad 4 tys. osób.

- Szczepione są zarówno osoby z grupy zero, które otrzymują pierwszą, albo już drugą dawkę szczepionki, oraz seniorzy. Dalsze szczepienia planowane są także w weekend - powiedział Sobański.

Dodał, że w sobotę i niedzielę placówka zamierza zaszczepić po ok. 600 osób - zatem w ciągu tygodnia łączna liczba zaszczepionych wyniesie ponad 5 tys.

W przyszłym tygodniu mają się rozpocząć szczepienia nauczycieli, którzy pracują obecnie w szkołach w systemie stacjonarnym, w przedszkolach i opiekunów w żłobkach. Zapisy na szczepienia zaczną się w poniedziałek, a same szczepienia w piątek.

Sobański pytany, czy placówka przygotowuje się w jakiś sposób na szczepienia nauczycieli, czy będą oni w ogóle szczepieni na MTP odpowiedział, że na tę chwilę nie posiada żadnych informacji dotyczących szczepienia tej grupy.

Według ostatnich danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, do czwartkowego przedpołudnia w regionie zaszczepiono ponad 125 tys. osób. Drugą dawkę otrzymało ponad 29,6 tys. mieszkańców regionu. Dzienna liczba szczepień w Wielkopolsce sięgnęła 9,2 tys.

Pierwsze osoby w Wielkopolsce zaszczepiono 27 grudnia ub. roku w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tego dnia szczepienia rozpoczęto także w placówkach w Koninie, Pile i w Kaliszu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum