Poznań: na razie bez szczepień w szpitalu tymczasowym na terenie targów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2021 15:00

Na razie nie wiadomo, czy w tym tygodniu wznowione zostaną szczepienia przeciw COVID-19 w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Już wiadomo, że pacjenci nie będą przyjmowani w czwartek (21 stycznia); wstrzymanie szczepień ma związek z problemami z dostawą szczepionki.

Poznań: na razie bez szczepień w szpitalu tymczasowym na terenie targów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szczepienia przeciw COVID-19 na terenie szpitala tymczasowego w Poznaniu ruszyły w poniedziałek 11 stycznia. W tym tygodniu zostały ograniczone.

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który odpowiada za tymczasową placówkę na MTP poinformował na początku tygodnia o ograniczeniu szczepień w związku z problemami z dostawą szczepionki przeciwko COVID-19. W poniedziałek zaszczepiona została tylko część osób. We wtorek i środę odwołano wszystkie szczepienia na MTP.

Rzecznik prasowy lecznicy Bartosz Sobański powiedział PAP w środę, że na razie trudno powiedzieć, czy w tym tygodniu akcja szczepień w szpitalu tymczasowym zostanie wznowiona. Już wiadomo, że nie będzie ich w czwartek, w ciągu najbliższej doby okaże się, co z piątkiem.

Sobański dodał, że jest zabezpieczona pula szczepionek dla pracowników lecznicy, którzy powinni otrzymać drugą dawkę.

W szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ubiegłym tygodniu zaszczepiono łącznie 4,3 tys. osób.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum