Poznań: lekarka miała odradzać rodzicom szczepienia

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2019 10:36

Do Wielkopolskiej Izby Lekarskiej wpłynęła skarga na okulistkę, która miała zniechęcać rodziców do szczepienia dzieci - informuje TVN.

Poznań: lekarka miała odradzać rodzicom szczepienia
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Tuż po badaniu dziecka, u którego lekarka stwierdziła problemy ze spojówkami na tle alergicznym, zasugerowała rodzicom, że 5G i wi-fi mogą się przyczyniać do występowania alergii, a nawet glejaka mózgu. Radziła, by pozbyli się wi-fi na rzecz światłowodów.

Lekarka miał też zachęcać do zapoznawania się z materiałami wskazującymi na negatywny wpływ szczepień. Poleciła, żeby rodzice obejrzeli w sieci filmiki o MMR (szczepionka przeciwko odrze, różyczce i śwince – red.) i wręczyła im kartkę z adresami do stron dotyczących aluminium w szczepionkach i skutków ubocznych szczepień.

Zawiadomienie do Izby złożyli właśnie rodzice, którzy z taką postawą okulistki spotkali się w trakcie wizyty.

W mediach społecznościowych na temat lekarki można znaleźć wiele postów, w których jej byli pacjenci lub ich opiekunowie przyznają, że ta w trakcie badania miała m.in sugerować, że szczepionka może wywoływać zeza.

Sprawą okulistki zajmuje się Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Poznaniu. Sama lekarka nie chce wypowiadać.

Więcej: tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum