• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Posłowie rozmawiali o weryfikacji szczepień, ale projektu w Sejmie wciąż nie ma

Autor: oprac. PG • Źródło: PAP24 listopada 2021 17:30

W Sejmie odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych ws. weryfikacji szczepień przeciwko COVID-19.

  • Poza posłami i senatorami w spotkaniu wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.
  • - Wszystkie kluby i koła, które się zgłosiły, przyjęły to spotkanie jako dobrą monetę - powiedział wiceminister zdrowia.
  • Poinformował, że ze strony poszczególnych klubów i kół parlamentarnych padły różne propozycje i zapewnił, że ministerstwo zdrowia pochyli się nad nimi wszystkimi.
  • Wiceminister powiedział, że zgodnie z informacjami uzyskanymi od marszałek Witek, projekt ws. weryfikacji szczepień nie wpłynął do laski marszałkowskiej. -A wiec tego projektu de facto w Sejmie nie ma - zaznaczył.

Po spotkaniu wiceminister Kraska mówił dziennikarzom w Sejmie, że przebiegało ono w bardzo dobrej atmosferze i było bardzo merytoryczne.

- Wszystkie kluby i koła, które się zgłosiły, przyjęły to spotkanie jako dobrą monetę - powiedział.

- Chcieliśmy wysłuchać propozycji poszczególnych klubów i kół parlamentarnych, aby wypracować takie rozwiązania (...), za którymi opowiadałyby się wszystkie kluby parlamentarne. I taki cel miało to spotkanie - podkreślił.

Poinformował, że ze strony poszczególnych klubów i kół parlamentarnych padły różne propozycje i zapewnił, że ministerstwo zdrowia pochyli się nad nimi wszystkimi.

- Chcemy, aby w najbliższy piątek zespół roboczy - bo pani marszałek (Witek) taki zespół roboczy powołała - spotkał się i będziemy nad tymi propozycjami rozmawiać - poinformował.

- Wiele uwag, które były podnoszone na tym spotkaniu, były uwagami, nad którymi warto się pochylić i które prawdopodobnie zostaną uwzględnione - przyznał.

Pytany przez dziennikarzy o projekt ws. weryfikacji szczepień przeciwko COVID-19, Kraska powiedział, że zgodnie z informacjami uzyskanymi od marszałek Witek, projekt ten nie wpłynął do laski marszałkowskiej.  

-A wiec tego projektu de facto w Sejmie nie ma - zaznaczył.

Resort zdrowia poinformował w środę o kolejnych 28 380 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 460 osób z COVID-19. To najwyższa liczb zakażeń w IV fali pandemii w Polsce. Dokładnie rok temu wykryto 10 139 nowych przypadków, a tydzień temu - 24 239 zachorowań.

Czytaj także: Premier chce rozmawiać z opozycją. Chodzi o weryfikację szczepień na COVID-19

Jeśli nie szczepienia to testy? Niedzielski mówi, co zawiera projekt ustawy

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum