• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Poseł z Kukiz'15: wielu Polaków wie więcej o szczepieniach niż lekarze

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2018 11:33

- Polacy zbyt często są lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci - mówił w czasie marszu STOP NOP w Warszawie poseł Kukiz'15 Paweł Skutecki. Teraz ukarania posła za jego zachowanie chce lekarz Paweł Kukiz-Szczuciński - informuje polsatnews.pl.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Marsz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP odbył się 2 czerwca - przypomina Rzeczpospolita.  Uczestnicy protestowali przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Poseł w wystąpieniu na marszu przekonywał, że Polacy "zaczęli czytać ulotki, nie tylko po polsku, zaczęli pytać, zaczęli drążyć, zaczęli szukać informacji" i w efekcie "są często lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci".

Słowa te oburzyły lekarza-pediatrę, doradcę lidera Kukiz'15, Pawła Kukiza-Szczucińskiego. Wystąpił on z wnioskiem do Komisji Etyki Polskiej o ukaranie posła Skuteckiego, w związku z "naruszeniem dbałości o dobre imię Sejmu" i "odpowiedzialności".

"W ostatnich lata obserwujemy narastającą aktywność tzw. ruchów antyszczepionkowych. Organizacje te, pod pretekstem troski o dobro dzieci - straszą rzekomo zgubnymi działaniami niepożądanymi szczepień i nawołują do rezygnacji z obowiązku szczepień" – napisał we wniosku o ukaranie posła naganą lekarz, prywatnie mąż kuzynki Pawła Kukiza.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum