• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pomorskie liderem szczepień przeciw COVID-19

Autor: JW • Źródło: PAP07 maja 2021 19:54

W przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców, woj. pomorskie zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem wykonanych szczepień przeciw COVID-19.

Pomorskie liderem szczepień przeciw COVID-19
Na Pomorzu jest w sumie ponad 400 punktów szczepień. Fot.: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
  • Według danych resortu zdrowia wskaźnik w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców dla woj. pomorskiego wynosi 128,02 – podały w piątek służby prasowe wojewody
  • Na Pomorzu przeprowadzono 830 307 szczepień, z czego ponad 216 tys. drugą dawką
  • Pomorskie, pośród 16 województw, zajmuje pierwsze miejsce pod względem wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców

"Według danych Ministerstwa Zdrowia wskaźnik dla województwa pomorskiego wynosi 128,02" - poinformował w piątek Pomorski Urząd Wojewódzki.

Gdańsk liderem na Pomorzu

Od początku akcji najwięcej szczepień w regionie wykonano w Gdańsku. Ich liczba przekroczyła 288,3 tys. Na drugim miejscu znalazła się Gdynia, gdzie wykonano ponad 110,5 tys. iniekcji. Trzeci wynik uzyskał powiat wejherowski, w którym liczba podanych zastrzyków wynosi 52 042.

Na Pomorzu jest w sumie ponad 400 punktów szczepień, z czego dwa w szpitalach tymczasowych. Oprócz tego powstają punkty szczepień masowych. Pierwszy z nich otwarto 19 kwietnia w Redzikowie. Od tego czasu utworzono ich 18, a kolejne dwa rozpoczną pracę w przyszłym tygodniu.

W Trójmieście uruchomiono też trzy punkty drive-thru, w których zastrzyk przeciwko COVID-19 można otrzymać bez wysiadania z samochodu.

Ponadto, jak przypomina w komunikacie urząd wojewódzki, od 1 do 3 maja na parkingu nieopodal Teatru Muzycznego w Gdyni działał punkt mobilny. Ze szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson skorzystało tam ponad 2110 osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum