• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Polscy olimpijczycy zaszczepieni przeciwko grypie

Autor: newsrm.tv/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2018 09:29

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang zaczynają się już w tym tygodniu. Większość naszych reprezentantów, zgodnie z rekomendacjami Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, poddała się szczepieniom przeciwko tej chorobie nową czterowalentną szczepionką.

Większość olimpijczyków została zaszczepiona nową czterowalentną szczepionką Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wskazuje dr hab. n. med. Jarosław Krzywański z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, ekspert Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, polska reprezentacja olimpijska jest w pełni przygotowana pod kątem epidemiologicznym. Ryzyko zachorowania na różne choroby infekcyjne specjaliści ocenili dużo wcześniej i jednym z głównych czynników, które mogą zagrażać zdrowiu polskich olimpijczyków, jest grypa - informuje newsrm.tv

Jarosław Krzywański podkreśla, że grypa jest dużym zagrożeniem dla osób uprawiających sport. Wydolność organizmu znacznie spada, a pojemność płuc i wytrzymałość mięśni jest dużo mniejsza. Wielomiesięczne przygotowania, wysiłek oraz trud włożony w budowanie życiowej formy mogą zatem zostać zniweczone.

Więcej: newsrm.tv

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum