Podkarpackie: w szpitalach trwają szczepienia osób z grupy zero

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2021 21:24

W podkarpackich szpitala trwają szczepienia pracowników medycznych. W rzeszowskim Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 zaszczepiono już ok. 1,5 tys. osób, chętnych jest jeszcze ponad 420 osób. W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu zaszczepiono ponad 500 osób.

Podkarpackie: w szpitalach trwają szczepienia osób z grupy zero
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pełniący obowiązki dyrektor szpitala nr 2 w Rzeszowie Janusz Ławiński powiedział PAP w czwartek (14 stycznia), że szczepienia przebiegają sprawnie, a do tej pory w szpitalu zaszczepiono ok. 1,5 tys. osób.

- Na liście wciąż mamy ponad 420 osób, ostatni chętni zapisywali się jeszcze dzisiaj. Zamówiliśmy dodatkowe szczepionki i będziemy kontynuować szczepienia również w sobotę - powiedział.

Ławiński zaznaczył, że osoby zaszczepione oprócz lekkich dolegliwości, jak np. bólu w miejscu ukłucia, nie skarżą się na poważniejsze objawy poszczepienne.

Zdaniem dyrektora zaszczepić się zdecydowało ok. 70 proc. personelu szpitala. - Początkowo nie było dużego entuzjazmu do zapisywania się na szczepienia, ale z biegiem czasu to się, na szczęście, zmieniło - powiedział Ławiński.

Sprawnie przebiegają też szczepienia w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Rzeczniczka placówki Aneta Dyka-Urbańska poinformowała PAP, że na liście chętnych do szczepienia zapisało się w sumie 800 osób. Ponad 500 zostało już zaszczepionych.

Rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Tomasz Leyko poinformował, że w pięciu szpitalach podległych samorządowi województwa zaszczepiono 3485 osób z grupy zero.

W sumie w tym tygodniu na Podkarpaciu zaszczepionych ma zostać co najmniej 19 tys. osób.

W czwartek resort zdrowia podał, że na Podkarpaciu zanotowano 233 nowe zakażenia koronawirusem. Z raportu wynika, że w regionie zmarło 17 osób.

Wojciech Huk

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum