• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Piotr Mazurek: młodzieżowi liderzy to osoby, które mogą przekonać do szczepień osoby nieprzekonane

Autor: JJ • Źródło: Rynek Zdrowia25 maja 2021 16:11

Jak poinformował wiceminister Piotr Mazurek, po sukcesie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, obecnie angażowane są środowiska obywatelskie we wspieranie NPS.

Piotr Mazurek: młodzieżowi liderzy to osoby, które mogą przekonać do szczepień osoby nieprzekonane
Wiceminister Mazurek przekonuje, że młodzieżowi liderzy mogą skutecznie zachęcać do szczepień; FOT. Shutterstock
  • Środowiska zaangażowane w Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów zaangażuje się we wspieranie Narodowego Programu Szczepień
  • - Dzięki solidarności międzypokoleniowej zaszczepimy się w takim stopniu abyśmy mogli w pełni wrócić do normalności - przekonuje wiceminister Mazurek
  • Wydaje się, że właściwe osoby do przekonywania jeszcze nieprzekonanych do szczepień, to młodzieżowi liderzy

Jak podkreślał na wtorkowej konferencji prasowej Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, wiceprzewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego, celem tego działania jest wsparcie przede wszystkim osób, które chcą się zaszczepić, ale z różnych przyczyn jest to dla nich utrudnione.

Przekonać nieprzekonanych

- Wolontariat, który już został przetestowany i zdał swój egzamin w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Seniorów także będzie do tego celu wykorzystywany. Chodzi także o przekonywanie tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o szczepieniu. Wydaje się, że młodzieżowi liderzy, którzy są lokalnymi autorytetami to właściwe osoby do przekonywania jeszcze nieprzekonanych do szczepień – podkreślał Mazurek.

Jak przekazał wiceminister Mazurek, już zebrano deklaracje od ponad stu środowisk młodzieżowych, organizacji pozarządowych i wielu organizacji takich jak fundacje czy stowarzyszenia, o chęci zaangażowania się w takie działania.

- Bardzo chciałem podziękować wszystkim, którzy chcą się zaangażować w te działania. Myślę, że i tym razem, podobnie jak w szczycie pandemii, kiedy jeszcze nie było szczepionek i trzeba było w szczycie pandemii wspierać seniorów, ten egzamin zdamy. Jestem przekonany, że wszyscy razem, dzięki solidarności międzypokoleniowej, międzyśrodowiskowej zaszczepimy się w takim stopniu abyśmy mogli w pełni wrócić do normalności – mówił wiceminister Mazurek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum