• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pielęgniarki i położne popierają obywatelską inicjatywę "Szczepimy, bo myślimy"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2018 11:33

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych poparła projekt nowelizacji m.in. Prawa oświatowego, przygotowany w ramach inicjatywy obywatelskiej "Szczepimy, bo myślimy". Zakłada on wprowadzenie punktów za szczepienie dzieci, jako jednego z kryteriów przy przyjęciu do publicznych przedszkoli i żłobków.

NRPiP wskazuje, że szczepienia to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakimi dysponuje zdrowie publiczne Fot. Archiwum

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) podkreśliła w komunikacie, że istnieje konieczność wzmocnienia dotychczasowych oraz podjęcia nowych działań na rzecz szczepień ochronnych.

NRPiP poparła akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskiej inicjatywy "Szczepimy, bo myślimy". Jednocześnie zadeklarowała aktywne wsparcie wszelkich działań edukacyjno-informacyjnych wśród polskiego społeczeństwa na temat zagrożeń wynikających z zaniechania szczepień ochronnych. Do akcji zbierania podpisów pod projektem przystąpiły Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych.

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP) podkreśliła, że szczepienia to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakimi dysponuje zdrowie publiczne. Są najskuteczniejszym sposobem w walce z niebezpiecznymi, często śmiertelnymi chorobami zakaźnymi zagrażającymi zdrowiu i życiu. Są skuteczną i powszechnie społecznie akceptowaną metodą zapobiegania zachorowaniom na choroby zakaźne, zarówno w wymiarze prewencji indywidualnej, jak również kształtowania odporności całej populacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum