• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Paweł Grzesiowski: odblokowano możliwość zmiany punktu szczepień na drugą dawkę

Autor: Marzena Sygut • Źródło: Rynek Zdrowia27 czerwca 2021 14:04

W końcu, mamy odblokowaną możliwość zmiany punktu szczepień na drugą dawkę. Od dziś w systemie e-rejestracja można wybrać dowolny punkt szczepień – napisał na TT dr Paweł Grzesiowski.

Dr Paweł Grzesiowski, Fot: PTWP
  • Dr Paweł Grzesiowski poinformował w mediach społecznościowych, że dziś otwarto możliwość, w systemie e-rejestracji ,zapisania się na drugą dawkę szczepień w dowolnym punkcie
  • O uwolnieniu takiej możliwości informował już w maju szef KPRM, Michał Dworczyk
  • Do tej pory nie są jednak znane szczegóły. Prawdopodobnie szczegóły mają zostać podane w przyszłym tygodniu
  • Do dnia dzisiejszego pierwszą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 przyjęło 16,6 miliona osób. Osoby te oczekują na drugi zastrzyk

 

Paweł Grzesiowski epidemiolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 poinformował na twitterze, że z dniem 27 czerwca została odblokowana możliwość przyjęcia drugiej dawki szczepienia w dowolnie wybranym punkcie szczepień. Decyzja ta ma ułatwić osobom, które przyjęły pierwszą dawkę, realizację planów wakacyjnych. Nie ma znaczenia, czy szczepią się preparatem AstraZeneca, Moderna czy Pfizer.

Ekspert napisał: „Uwaga! W końcu, mamy odblokowaną możliwość zmiany punktu szczepień na drugą dawkę. Od dziś w systemie e-rejestracja można wybrać dowolny punkt szczepień - wszyscy, którzy mają problem z kolizją terminu szczepienia i wyjazdu, mogą zrealizować szczepienie podczas urlopu czy podróży”.

 

Przypomnijmy 25 maja szef KPRM, Michał Dworczyk poinformował, że od pierwszego lipca każda osoba, która zaszczepiła się pierwszą dawką będzie mogła zaszczepić się drugą w dowolnym punkcie i terminie. Jak to docelowo będzie wyglądać jeszcze nie wiadomo.

Decyzje o uwolnieniu miejsca podania drugiej dawki po niedzieli, ale w systemie jest już taka możliwość

 

Jak poinformował w niedzielę Fakt decyzje w tej sprawie mają zostać przekazane w przyszłym tygodniu. Największe obawy budzi problem z dostarczeniem odpowiedniej liczby szczepionek do danego punktu szczepień. Trudno bowiem ocenić jakie będzie zainteresowanie przyjęciem szczepionki w konkretnym miejscu.

Z informacji przekazanej w mediach społecznościowych przez doktora Grzesiowskiego wynika jasno, że na szczepienie nie będzie można przyjść, schodząc z plaży czy górskiego wakacyjnego szlaku.

Trzeba będzie wcześniej zarejestrować się w wybranym punkcie szczepień. O takiej możliwości poinformował dziś dr Grzesiowski, wyjaśniając, że od niedzieli w systemie e-rejestracji można już wybrać miejsce podania drugiej dawki.

Obecnie pierwszą dawką zaszczepionych jest 16,6 miliona osób. Teraz czeka ich jeszcze drugi zastrzyk.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum