PPOZ popiera ideę Narodowego Programu Zwalczania Grypy

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2013 11:29

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia udziela poparcia idei Narodowego Programu Zwalczania Grypy i deklaruje czynny udział w przedsięwzięciach mających na celu jego realizację - taką deklarację lekarze rodzinni złożyli na ręce profesor Lidii Brydak.

PPOZ popiera ideę Narodowego Programu Zwalczania Grypy
Deklaracja jest odpowiedzią na zaproszenie lekarzy do aktywnego poparcia tej ważnej inicjatywy, której celem jest upowszechnienie w społeczeństwie aktywnej i świadomej postawy prozdrowotnej, zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów.

Lekarze rodzinni zrzeszenie w PPOZ od kilku lat, podejmują wysiłki na rzecz upowszechnienia szczepień przeciwko grypie, szczególnie wśród pacjentów z grupy podwyższonego ryzyka, mając na względzie zarówno skutki biologiczne, jak i ekonomiczne tego groźnego schorzenia.

- Jesteśmy głęboko przekonani o tym, że to właśnie lekarze rodzinni są tymi, którzy najskuteczniej są w stanie realizować wszelkie programy profilaktyczne oraz formy promocji zdrowia. Znają oni bowiem najlepiej swoich pacjentów, ich stan zdrowia, ich nawyki zdrowotne oraz ich środowisko. Dlatego deklarujemy gotowość współpracy z Grupą Roboczą ds. Grypy w skutecznym osiąganiu celów jakie stawiają sobie autorzy Narodowego Programu Zwalczania Grypy - komentuje doktor Bożena Janicka prezes PPOZ

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum