×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Opublikowano Program Szczepień Ochronnych na rok 2023

Autor: • Źródło: PAP28 października 2022 17:17Aktualizacja: 28 października 2022 17:59

28 października w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowano w piątek komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2023.

Opublikowano Program Szczepień Ochronnych na rok 2023
Opublikowano Program Szczepień Ochronnych na rok 2023 Fot. Shutterstock

Opublikowano Program Szczepień Ochronnych na rok 2023

GIS co roku ustala kalendarz szczepień, uzależniając jego kształt od sytuacji epidemiologicznej kraju, uwarunkowanej m.in. sytuacją w krajach sąsiednich.

W programie zamieszczane są m.in. informacje na temat szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży, szczepień obowiązkowych osób narażonych w sposób szczególny na zakażenie w związku z przesłankami klinicznymi lub epidemiologicznymi, szczepień zalecanych, a także ogólnych zasad przeprowadzania i organizacji szczepień.

W Polsce szczepienia obowiązkowe dzieci i młodzieży do 19. roku życia realizowane są według określonego kalendarza. Obowiązkowe szczepienia są m.in. przeciwko: gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Program Szczepień Ochronnych na rok 2023 publikujemy poniżej w formacie PDF. Zarządzenie w tej sprawie jest dostępne również w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum