Opolskie: dzięki centralnej rezerwie nie zabraknie szczepionek

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2015 10:27

270 dawek szczepionki dla 6-latków przeciwko błonicy, krztuścowi i tężcowi trafi na Opolszczyznę. Apele o zaszczepianie dzieci przynoszą już efekt - twierdzi sanepid.

Opolskie: dzięki centralnej rezerwie nie zabraknie szczepionek

Na Opolszczyźnie mieszka ok. 8900 dzieci, które kończą w tym roku 6 lat i powinny dostać piątą, tzw. przypominającą dawkę szczepionki przeciw tym trzem groźnym chorobom.

Na początku marca powiatowe stacje sanepidu w całym województwie dysponowały zaledwie 168 dawkami. Szczepionek przeciw błonicy, krztuścowi i tężcowi zabrakło w całej Polsce, nowa dostawa miała być najwcześniej w sierpniu.

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło jednak centralną rezerwę, co umożliwi przeprowadzenie najpilniejszych szczepień. W pierwszej kolejności szczepionki dostaną dzieci ze współistniejącymi już chorobami, które mają słabszy układ odpornościowy.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu nałożyła już kary pieniężne na rodziców dwójki dzieci. 2-latek z Olesna dotąd w ogóle nie był szczepiony, 6-latek ze Strzelec Opolskich nie otrzymał szczepionki przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi oraz polio.

Więcej: www.nto.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum