Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia | 30-08-2019 09:20

Opole: samorząd za przyjmowaniem do żłobków wyłącznie szczepionych dzieci

Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do żłobka będą musieli przedstawić jego kartę szczepień. Taki wymóg wprowadza uchwała podjęta przez opolską radę miasta. Przepis ten ma obowiązywać od 2020 roku.

Zgodnie z uchwałą od 2020 roku do opolskich żłobków będą przyjmowane jedynie dzieci posiadające obowiązkowe szczepienia. Fot. Shutterstock

Z inicjatywą przyjmowania do miejskich żłobków wyłącznie dzieci szczepionych wyszedł klub radnych Koalicji Obywatelskiej. Uzasadniali oni wprowadzenie tego zapisu jako odpowiedź na systematyczny wzrost nieszczepionych dzieci, co skutkuje rosnącą liczbą przypadków groźnych chorób zakaźnych - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Zgodnie z uchwałą od 2020 roku do opolskich żłobków będą przyjmowane jedynie dzieci posiadające obowiązkowe szczepienia. Wyjątkiem będą dzieci, które nie mogą być szczepione ze względów medycznych.

Rodzice mają więc czas na wykonanie wszystkich obowiązkowych szczepień zanim będą się ubiegali o miejsce w żłobku. Nie wiadomo jednak, czy przepisy nie zostaną zakwestionowane przez wojewodę opolskiego.

Więcej: nto.pl