Opole: około 89 proc. mieszkańców regionu ma zapewniony łatwy dostęp do szczepień

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2020 11:15

Około 89 proc. mieszkańców województwa opolskiego ma zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciw Covid-19 w pobliżu swojego domu - poinformowała Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego odddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Opole: około 89 proc. mieszkańców regionu ma zapewniony łatwy dostęp do szczepień
Fot. Shutterstock

Opolski oddział NFZ zakończył ocenę zgłoszeń w naborze do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.

Z przeprowadzonej przez NFZ analizy wynika, że w blisko 82 proc. opolskich gmin będą działały punkty szczepień. Jeszcze w grudniu placówki potwierdzą gotowość do szczepień. Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymały elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.

Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe - organizacyjnie i kadrowo - do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

W piątek, 18 grudnia, rozpoczął się dodatkowy, lokalny nabór do Narodowego Programu Szczepień. Nabory będą prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. Oddział NFZ będzie przyjmował wnioski zgłoszeniowe do północy 22 grudnia. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia. W województwie opolskim, dodatkowy nabór ogłoszono w 15 gminach, jednak w niektórych przypadkach jest to nabór na dodatkowe miejsca udzielania świadczeń.

Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum