×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Opole: miasto rozważa sfinansowanie szczepień seniorów przeciwko grypie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia09 grudnia 2013 11:13Aktualizacja: 09 grudnia 2013 11:21

Na bezpłatne szczepienia mogłoby w przyszłym roku liczyć ponad 22 tys. opolan po 65. roku życia. Wniosek w tej sprawie złożył klub radnych Razem dla Opola. Kosztowałoby to miasto ok. 280 tys. zł - przy założeniu, że z całej grupy seniorów na szczepienie zdecydowałaby się jedna trzecia.

Opole: miasto rozważa sfinansowanie szczepień seniorów przeciwko grypie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Proponowany przez radnych RdO program profilaktyczny miałby obniżyć zachorowalność i umieralność z powodu grypy i związanych z nią powikłań. Zdaniem wnioskodawców, to bardzo istotne w przypadku osób starszych. Po pierwsze dlatego, że bardziej niż inne osoby narażone są na powikłania pogrypowe i poważne ich konsekwencje. Po drugie wydają już mnóstwo pieniędzy na leki, które muszą zażywać regularnie, jest więc duże prawdopodobieństwo, że ze swoich emerytur nie wysupłają dodatkowej kwoty na szczepienie przeciw grypie. A kosztuje ono 35 zł.

Przyszłoroczny program ma być zadaniem pilotażowym pozwalającym ocenić zainteresowanie mieszkańców szczepieniami. Szczepienia należałoby zacząć we wrześniu przyszłego roku, bowiem szczyt zachorowań na grypę przypada na styczeń, luty i marzec. 

Sprawa darmowych szczepień powinna się rozstrzygnąć w ciągu kilku dni. Obecnie trwają rozmowy budżetowe, sesja w tej sprawie odbędzie się 17 grudnia.

Więcej: opole.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum